مرکز تحقیقات رورشاخ ایران

با همکاری مرکز تحقیقات روانپزشکی و روانشناسی بیمارستان روزبه

پنل رورشاخ یار

برای استفاده از نرم افزار رورشاخ یار ابتدا در سایت عضو شوید و پس از عضویت از منوی پنل رورشاخ میتوانید از نرم افزار استفاده کنید. راهنمای کاربر

درباره رورشاخ

 • سودمندی رورشاخ
  سودمندی رورشاخ

  رورشاخ یک آزمون چندمقیاسی و چندهدفی عملکردی است. آزمون رورشاخ ابزاری فراتر از پرسشنامه ها و خودگزارشی های معمول است و اطلاعاتی که از مراجع به دست می دهد چارچوبی ایجاد می کند که در آن جنبه های ساختاری شخصیت مراجع برجسته می شود. ویگلیون (1999) با بررسی 446 مقاله که در طول سال های 1977 تا 1997 منتشر شده بودند، سودمندی رورشاخ را از جنبه های مختلف بررسی می کند.

 • رورشاخ یار
  رورشاخ یار

  برنامه ی کمک یار نمره گذاری و تفسیر رورشاخ (رورشاخ یار)، یک برنامه ی تحت وب است که بر اساس نظام جامع اکسنر (CS) طراحی شده و در دو بخش داده های عددی و عبارات توصیفی مفید است. در بخش داده های عددی، در تکمیل برگه های نمره گذاری CS به شما کمک می کند. این برگه ها شامل (1) برگه ی ترتیب نمرات، (2) برگه ی خلاصه ی رویکرد، (3) برگه ی خلاصه ی ساختاری و (4) جدول نمایه ها می شود. بخش دوم شامل ارائه ی عبارات توصیفی درباره ی آزمودنی است.

کارگاه ها و دوره های آموزشی مرکز تحقیقات رورشاخ

 • صفحه رسمی مرکز تحقیقات رورشاخ ایران

  برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها در مورد کارگاه های مرکز تحقیقات لطفا تنها صفحه رسمی ما در اینستاگرام را فالو کنید

   

  https://www.instagram.com/rorschach.ir/

 • دوره های آنلاین
  دوره های آنلاین

  مرکز تحقیقات رورشاخ ایران برای سهولت دسترسی متخصصان در سراسر کشور به خدمات آموزشی کارگاه آنلاین برگزار می کند. این کارگاه از طریق برنامه اسکایپ برگزار می شود. زمان کارگاه با هماهنگی مدرس و کارآموز تعیین می شود. در ا ین کارگاه، تاریخچه رورشاخ و پنج سیستم بزرگ نمره گذاری و تفسیر مررو می شود و سپس، اصول اجرا و نمره گذاری رورشاخ بر اساس نظام جامع اکسنر (CS) آموزش داده  می شود.

 • کارگاه خصوصی آزمون رورشاخ
  کارگاه خصوصی آزمون رورشاخ

  مرکز تحقیقات رورشاخ ایران، کارگاه اصول اجرا و نمره گذاری آزمون رورشاخ را به صورت خصوصی و چندنفری را برگزار می کند. این دوره ها در مرکز تحقیقات برگزار می شود و تمرکز اصلی دوره بر تسلط یافتن کارآموزان بر اصول اجرا و نمره گذاری رورشاخ است. در بخش اول کارگاه، اصول اجرا و نمره گذاری آزمون رورشاخ آموزش داده می شود. سپس در بخش عملی بر اجرای آزمون در موقعیت بالینی تاکید می شود. این بخش زیر نظر مدرس دوره انجام خواهد شد.